فرق شیشه ی سولار و دودی

در این مقاله می‌خواهیم در خصوص بحث فرق شیشه سولار و دودی صحبت کنیم، بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

شیشه های دودی طرفداران بسیار زیادی دارد خصوصاً در ماشین های مدل بالا بسیار رواج دارد. یکی از امتیازات شیشه دودی اسپرت تر و زیباتر شدن خودرو می باشد.

امروزه اکثر کمپانی ها ماشین های خود را به صورت فابریک در کارخانه دودی می کنند، بنابراین لزوم اینکه خریدار پس از خرید خودرو هزینه و وقت صرف دودی کردن شیشه ها کند را کاملا از بین می برد.

دقت داشته باشید که شیشه خودروهایی که در کارخانه به صورت فابریک دودی می‌شوند با برچسبهای دودی بسیار متفاوت است.

در ادامه بحث فرق شیشه سولار و دودی ابتدا امتیازات شیشه سولار را عنوان می‌کنیم، این امتیازها عبارت است از:

 • زیبایی خودرو را دو چندان می کند.
 • در فصل های گرم مانع تابیدن مستقیم نور خورشید به درون خودرو می ‌شود.
 • از آفتاب سوختگی سرنشینان در هنگام رانندگی جلوگیری می کند.
 • مانع رسیدن اشعه UV خورشید تا حدود ۸۷ درصد به داخل خودرو می شود.
 • خط و خش نمی تواند به آن آسیب برساند.
 • تا زمانی که شیشه بشکند می توان از آن استفاده کرد و با گذشت زمان از بین نمی رود.
 • به هیچ عنوان در استفاده طولانی مدت خصوصاً در معرض نور خورشید تغییر رنگ در آن ایجاد نمی شود.
 • مدل های فابریک شیشه سولار به صورت برچسب یا کاور نمی باشد.
 • دید راننده و سرنشینان خودرو بسیار شفاف و واضح می باشد، حتی در شرایط هوای ابری نیز به راحتی میتوان مناظر بیرون را دید.
 • شیشه دودی سولار منطبق با استاندارد جهانی که همان میزان توان در برابر دما، فشار و همچنین اشعه UV می باشد، تولید می شود.
 • یک آپشن بسیار خاص برای خودرو می باشد خصوصاً در هنگام فروش خودرو.

در ادامه بحث برچسب شیشه دودی باید بگوییم که این محصولات عموماً بی کیفیت میباشند و نسبت به شیشه های سولار کیفیت و تمیزی رنگ دودی را ندارند و در اصطلاح رنگ دودی آنها غیر طبیعی می باشد. اما شیشه های سولار به استثنای کیفیت و وضوح دید در آن ها، استاندارد و زیبا تیز می باشند. مطمئنا فرق شیشه سولار و دودی بسیار فاحش می باشد.

فرق شیشه ی سولار و دودی
فرق شیشه ی سولار و دودی

در بحث فرق شیشه ی سولار و دودی به عیوب برچسب دودی شیشه خودرو میرسیم، این عیب ها عبارت است از:

نصب این برچسب ها بسیار مشکل می باشد و هر چقدر در هنگام نصب سعی شود آنها را تمیز روی شیشه ها کشید باز هم دارای حباب های ریزی می باشند

برچسب های دودی در گذشته زمان رنگ روز اول خود را از دست می‌دهند و حتی پوسته پوسته می شوند و لبه‌های برخی از انواع آن باز می شود

به راحتی سطح برچسب شیشه دودی خراش داده میشود و مطمئناً جای خراش پس از مدتی بزرگتر و بیشتر می شود

در هنگام تمیز کردن شیشه ها کوچکترین جسم زبری می تواند این برچسب ها را زخمی کند

در هنگام رانندگی اگر شیشه های خودرو دارای برچسب شیشه دودی باشند، دید در شب تقریباً مختل می‌شود و به سرعت باعث خستگی چشم خواهد شد و امکان سانحه بسیار زیاد است

به وجود آوردن اختلال برای بالابر شیشه

در هنگام فروش خودرو اگر کیفیت و زیبایی آنها دچار مشکل شده باشد به سختی می توانید آنها را از شیشه جدا کنید.

مطمئن فرق شیشه سولار و دودی بر همگان مبرهن و آشکار است اما برخی به واسطه قیمت مناسب برچسب شیشه دودی به طرف این محصولات سوق پیدا می کنند، اما در نظر داشته باشید که هرگز کیفیت را فدای کمیت نکنید.

 

فرق شیشه ی سولار و دودی
فرق شیشه ی سولار و دودی

 

در خصوص فرق شیشه ی سولار و دودی به بحث معاینه فنی می ‌رسیم:

در معاینه فنی به شیشه هایی که برچسب دودی روی آنها نصب شده است برگه معاینه فنی داده نمی شود، اما شیشه های دودی که به صورت فابریک و سولار روی خودروها نصب شده‌اند ممانعتی برای صدور معاینه فنی برای آنها وجود ندارد. مطمئناً در بحث فرق شیشه سولار و دودی این نکته نیز حائز اهمیت است.

این موضوع را در نظر داشته باشید که طبق قوانین راهنمایی رانندگی خودروهایی که دارای شیشه های دودی با درصد ۳۵ تا ۴۰ میباشند مجوز تردد دارد، اما شیشه هایی که درصد آنها از این مقدار بالاتر باشد جریمه خواهند شد و حتی امکان توقیف خودرو نیز وجود دارد.

در خصوص بحث فرق شیشه سولار و دودی در خودروها باید توجه کرد که خودروهایی که از شیشه های سولار در آنها استفاده شده دارای ظاهری بسیار زیباتر و شکیل نسبت به خودروهای دارای برچسب هستند، بنابراین با دیدن این خودروها بسیار سریع به آنها علاقه مند می شوید. توجه داشته باشید که برچسبهای دودی به استثنای این که کیفیت، کارایی و دید کمی نسبت به شیشه های سولار دارند بلکه صاحبان این خودروها باید هزینه‌های زیادی را هر چند سال یکبار برای دودی کردن شیشه های خودروی خود صرف کنند، بنابراین دودی کردن شیشه ها با برچسب منطقی نمی باشد.

نکات مهم:

باید توجه داشته باشید که وقتی خط و خش و کَندگی در قسمتی از برچسب شیشه دودی به وجود آید به هیچ عنوان ظاهره زیبا و مطلوبی به خودروی شما نمی دهد، بنابراین این تفاوت را نیز می توان در زمره فرق شیشه سولار و دودی در خودروها قرار داد. مطمئناً امتیازات شیشه های فابریک و سولار نسبت به شیشه های دارای برچسب غیر قابل مقایسه هستند. توجه داشته باشید که دودی کردن شیشه های خودرو یکی از کارهای شخصی سازی خودرو می باشد، اما تاثیر چشمگیری در نمای بیرونی اتومبیل خواهد داشت و این موضوع انکار ناپذیر است.

مطمئناً در هنگام رانندگی در خیابان و جاده ها به خودروهایی که از کنار شما عبور می کنند توجه کرده اید، برخی از این خودروها که دارای شیشه های دودی می باشند بسیار زیباتر به نظر می رسند و کیفیت بالای شیشه های آن ها کاملاً قابل تشخیص است، دقیقاً اتومبیل هایی که شیشه های آن ها به صورت فابریک و یا سولار دودی می باشد از این امتیاز برخوردار هستند. بنابراین به این نکته نیز در هنگام تصمیم برای دودی کردن شیشه اتومبیل خود توجه داشته باشید. امیدواریم با مطالعه این مقاله فرق شیشه سولار و دودی را تا حدودی متوجه شده باشید.

 

فرق شیشه ی سولار و دودی
فرق شیشه ی سولار و دودی

 

3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *